Зустріч з роботодавцем у Литві. Вакансія муляр

Просили зустрітися з роботодавцем, поговорити, подивитися в його чесні очі, що він скаже. В принципі литовець такий добродушний дядько. Майже 2.05 м зросту, блондин, як і більшість литовців. Я йому казав, що це я шукаю роботу і хочу в нього працювати. Бо інакше в нього не було б сенсу зі мною зустрічатися і розповідати, що і як.

Ситуація така: робота на будівництві, кладка газоблоку чи керамзит-блоку. Зовнішні стіни платить 20-30 євро за кубічний метр, а внутрішні перегородки товщиною 10 см – 4-6 євро. Ціни на роботу мене, звичайно, не дуже вразили. Працюють в нього і українці, і білоруси. А конкретно на цьому об’єкті – білоруси. На запитання, скільки вони отримують в середньому на місяць, відповів, що 1000-1200 євро. Я запитав, чому так мало. Він відповів, що у литовців звагалі зарплата 500-800 євро. А білоруси отримують більше, бо вони працюють більше. Я так розумію, що вони там гарують не по 8 год, а по 10-12, щоб заробити, бо ж приїхали на заробітки.

Поцікавився, як же з документами, якщо немає візи, він відповів: «А що робити, так всі працюють. Ніби приїжджають з візами від польських фірм, ніби звідти у відрядження направляють, але насправді це все одно напівлегально і жодних документів толком не робиться.»

Я кажу: «Працювати нелегально боюся». А він: «Ти боїшся, а я ще більше боюся. В нас так багато людей працюють і нічого. Якщо приходить якась інспекція, ти ж не повинен носити із собою паспорт. Кажеш, що не маєш паспорта.»

– А які гарантії, що отримаю зарплату? Давайте домовимося за щотижневі виплати.

– Ні, щотижня незручно, бо доведеться щотижня писати фактури, брати гроші раз у 2 тижні.

Тобто, двічі на місяць виплачує гроші. Запевнив, що «кидалова» не буде. Казав, що українці більше кидають. Минулого року приїжджали цілими автобусами: одні приїжджають, інші їдуть назад. Казав, що у нас не зрозуміло що відбувається, а в них все по-чесному, бо потрібні працівники, потрібно, щоб виконували об’єкти, робота горить.

Я схильний йому вірити. Тому що він мало не впрошував мене. Бо я уникав того, щоб дати остаточну відповідь. А він і робочий одяг обіцяв дати, й інструмент, і квартиру допоміг би знайти 5 євро за ніч, 150 євро на місяць. Думаю, що з ним можна було б домовитися до чогось. На цьому все. Заробляйте!