Як скасувати депортацію? Скасування запису в базі SIS

19th Вер 2016 Blog Bizemigrant

Я вже давно анонсував зустріч із людиною, яка допомагає з депортаціями. І от ми з ним нарешті зустрілися. Знайомтеся, це – Юрій.

– Ви можете допомогти зі скасуванням депортації?

– Добрий день. Так. Наша фірма розташована в Польщі, називається Громадська ………. інформація, працюємо із законодавством Європейського Союзу. Основною базою наших клієнтів є громадяни України, громадяни українсько- і російськомовні. Тому що, працюючи з європейським правом, вільно володіємо українською та російською, польською та англійською мовами.

Щодо депортації до нас найчастіше телефонують. Депортація полягає в тому, що людині на певний термін заборонено перебувати на території шенген-зони. Як правило, це пов’язано з попередніми правопорушеннями, або з якимись попередніми неоплатами штрафів, можливо судовою тяганиною або вироками суду по кримінальних інстанціях. Прізвища людей, їхні паспортні дані вносяться в базу, в європейську систему небажаних гостей.

– SIS…

– Саме так. І щоб людей з цього списку викреслити, потрібно спочатку зняти причину, чому люди туди потрапили. Наша робота полягає в пошуку такої причини. Тому що дуже часто люди навіть не знають, з якої причини їх туди внесли. Ми шукаємо цю причину, в юридичному форматі її ліквідуємо і пишемо листа до шефа urządu, якщо це Польща, якщо це інші країни – на інстанцію тієї країни, яка за це відповідає, – листа з проханням дозволити поновити в’їзд на територію Європеського Союзу і викреслити з цього списку.

– Як це відбувається практично? Ви можете всім допомогти зі скасуванням депортації чи, наприклад, у випадку контрабанди, перевезення цигарок, алкоголю – такі робите скасування депортації?

– Все залежить від вироку, яка інстанція винесла вирок по забороні в’їзду, і як швидко можна причину заборони скасувати. Якщо це було адміністративне правопорушення, то її скасувати можна протягом одного місяця. Якщо це було кримінальне правопорушення і є вирок суду на 2 роки, кримінальний, з позбавленням волі умовним або постійним, тоді відповідно потрібно дочекатися, коли закінчиться термін дії цього вироку + ще півроку – і вже тоді можна подаватися на дозвіл в’їзду на територію ЄС.

– Наскільки я розумію, всі депортації пов’язані з адміністративними правопорушеннями. Якщо дали депортацію, наприклад, на 5 років… Я запитую про конкретні випадки, які були з моїми знайомими, друзями, чи просто задають питання мої підписники. Якщо є депортація на 5 років у шенген-зону на підставі контрабанди. Таку депортацію можливо скасувати?

– Якщо там було кримінальне правопорушення, є вирок суду на позбавлення волі, то, повторюся, потрібно чекати, поки цей термін позбавлення волі закінчиться. Можливо людина не відбуває цей термін позбавлення волі, скажімо, умовно відбуває і перебуває в Україні, але автоматично всі дані після вироку суду пересилаються у підрозділ у справах іноземців. І це потрапляє в базу взаємопов’язану. Якщо це був вирок суду в адміністративній справі, тоді відповідно нам його ліквідувати набагато швидше, набагато простіше. І знову ж таки воно автоматично потрапляє в базу SIS. Тобто, якщо це кримінальне провадження було, то потрібно знімати вирок кримінальний. Це досить довго і дорого. Тому що такі справи можуть тягнутися навіть до трьох років.

– Давайте про кримінальне не будемо говорити. Тому що переважно всі депортації за адміністративне порушення, наприклад, за те, що людина протермінувала візу.

– Я можу перерахувати, з якими причинами до нас люди зверталися. Це, як ви кажете, протермінували візу. Це неоплата штрафу. Навіть був випадок, коли оплата штрафу в доларах, а польські служби перевели долар у злотий, там не вистачило 15 злотих. Людині дали депортацію на 3 роки. Тобто, фактично цей нюанс потрібно знайти, його ліквідувати, а тоді вже можна поновлювати право в’їзду.

– Як швидко такі депортації анулюються, місяць?

– Місяць – це офіційний термін Міністерства закордонних справ Польщі, щоб дати відповідь на наш лист. Цей лист фактично ми пишемо протягом тижня. Але є ще період, протягом якого ми маємо ліквідувати причину цієї депортації. Це може бути 2 тижні, іноді – місяць. Тобто, максимально 2 місяці і людина вже має право після адмінпорушення, якщо воно було внесене до системи, знову їздити до Польщі.

– У будь-яких випадках анулюється депортація, чи в кожного індивідуально і потрібно розглядати кожну справу окремо?

– Кожну справу потрібно розглядати окремо. Тому що, я пояснював, в кожного своє порушення. В одного може бути протермінована віза, в іншого – неоплачений штраф, ще в когось – послуговування фальшивими документами (права, техпаспорт). І за це все дають депортацію. Якщо нам людина надає повний пакет документів і пояснює: я думаю, що в мене у зв’язку з цим конкретно є депортація, тоді нам простіше і набагато швидше. Якщо людина каже: я їздив, все добре, колись, ще 3 роки тому мав штраф, після того їздив, все було добре, возив цигарки, але їздив, і мене ніде не штрафували, тоді відповідно нам треба знайти причину. А тут пошук цієї причини – починаючи через який кордон він їздив. Тому що якщо є конкретний кордон, то конкретний суд, яки прив’язується до того регіону, міu винести ухвалу про порушення. Відповідно шукаємо по судах, по «стражах гранічних».

Був у нас випадок, коли людину депортували, але внесли не в систему SIS, а у ветеринарну службу Польщі.

– На основі чого?

– Ми зараз якраз у пошуку цієї причини. Але людина вже подає на візу 5-6 разів, їй відмовляють. Є стаття закону – загроза здоров’ю і життю народу Польщі і ЄС. Це розпорядження видав головний лікар-ветеринар. Клієнт не знає, з чим це пов’язано і що могло стати причиною. Зараз ми шукаємо.

– А якщо вже вдруге, втретє людина отримує відмову на польську візу, робочу, наприклад, це в межах вашої компетенції з’ясувати, чому?

– Завжди коли консул дає відмову, визначає пункт або параграф, де вказана причина. Або він посилається на якусь статтю, або на якесь законодавство, на якусь норму закону. І це є причиною. Можливо, звичайно, ця причина бути – внесення до бази SIS. Можливо причина, що ти cтановиш загрозу екології, здоров’ю народу.

– Наскільки я розумію, найчастіша причина відмови у візі – 7, 8 пункти – неправдиві або неповні дані. А які неправдиві чи неповні дані ви надали, ніхто ж не пояснює. У вашій компетенції розібратися в цьому чи ні?

– З консульствами ми не працюємо. Але наголошу, що це в основному пов’язано із запрошеннями, які фактично не є правомірними. Є багато фірм польських, які тільки зареєстровані, просять запрошення від воєводи на працевлаштування українців, не маючи своїх власних потужностей виробництва. І це вже є причиною того, коли «страж гранічний» перевіряє такі фірми, виявляє, що це фірми фіктивні, що вони легально зареєстровані, але немає потужностей виробництва, вони відмовляють у в’їзді, якщо є запрошення на таку фірму.

– Розглянемо мій випадок, коли я отримав депортацію не на шенген, а тільки заборону на в’їзд у Польщу. Я набагато пізніше дізнався про вас і що ви надаєте такі послуги. І фактично сам писав цю відмову і результату досі немає. Вже незабаром закінчиться депортація, а результату немає. Наскільки швидко ви можете вирішити питання, коли депортація не на шенген, а на Польщу? Це легше?

– Це фактично тотожні проблеми і 98% випадків, в яких люди до нас звертаються, пов’язані з Польщею. Польська «страж гранічна» або польські інші органи видавали документ про депортацію. У вашому випадку можу сказати, що громадяни України самі не можуть писати на польські установи. Тому що польське Міністерство закордонних справ вимагає адреси польської, куди вони можуть відправити лист і доручення на людину – чи поляка, чи громадянина України або іншої держави, який проживає на території Польщі. Щоб він міг цей лист отримати. Інакше кажучи, вони не висилають листи за кордон. Якщо ви з України надішлете, вони або не надішлють відповідь, або відпишуть, що «просимо надати помічника на території Польщі або ЄС», куди вони можуть відправити ці документи.

– Отож, в середньому через місяць буде відомо, наскільки реально питання вирішити, коли отримав депортацію?

– Теоретично так. Тиждень, щоб написати лист, враховуючи всю ситуацію. Якщо є конкретна причина депортації і клієнт знає, що це єдина причина, тоді ми одразу касуємо цю причину і посилаємося на те, що вже причини депортації немає, будь ласка, дозвольте право в’їзду поновити.

– Фінансова сторона…

– Це досить індивідуально. Якщо це просто питання написання одного листа, це дуже дешево. Якщо це питання пошуку і людина не знає причини, це дорого. Інколи, коли ми знаходимо причину, передзвонюємо клієнту, повідомляємо, що у неї неоплачений штраф у 3,5 тис. злотих, маєте покрити цей штраф. Тільки ліквідуючи цю причину, ми можемо писати листа. Тобто, це дуже відносно. Не можу назвати конкретну суму. Індивідуально кожну справу, індивідуально з кожним працюємо.

– Хоча б назвіть, що означає дуже дешево в цифрах, скільки дешево? Комусь 100 злотих дешево, комусь 100 злотих дорого. Від якої суми починаєте працювати?

– Тут також багато залежить від клієнта. Якщо клієнт знає свою причину, написав лист українською, просить відредагувати польською, ми в такому випадку не ставимо ціль заробити. Тоді ціль – допомогти. В плані нашої позитивної репутації. Тому іноді це навіть може бути безплатно. Починаючи від безплатно і закінчуючи сумою штрафу, який людина має заплатити в бюджет + наша комісія. Наша комісія визначається пропорційно до тієї роботи, яку ми вкладаємо.

– Якби в моєму випадку потрібно було просто вашу адресу, на яку міг би комендант відправити листа, листуватися з вами, і ви написали б лист, скільки б коштували ці послуги для мене?

– Якщо ви знаєте свою причину, даєте нам доручення, щоб ми мали право отримувати від вас листа – воно коштує 17 злотих, згідно із законодавством Польщі – якщо пишете листи самі, я думаю, що це не буде коштувати більше.

– Більше, ніж скільки? Можете цифру озвучити, щоб люди могли орієнтуватися?

– Доручення коштує 17 злотих, які ми відправляємо в бюджет.

– Ваші послуги, щоб написати листа коменданту польською мовою і відправити його, і у випадку листування, скільки б це коштувало?

– Умовно кажучи, від 100 злотих. В деяких випадках, якщо лист написаний, а тільки відредагувати, а людина нам допоможе в наших наступних справах… Депортації – це не є наша основна комерційна ціль.

Наша основна комерційна ціль – страхові відшкодування. Для громадян України, які були в ДТП, у нещасних випадках на території Європейського Союзу, які травмувалися на виробництві, сім’ї людей, коли хтось загинув на території ЄС протягом останніх 15 років. В цьому є наш бізнес. А з депортаціями ми суто допомагаємо. Тільки для підтримання нашої репутації.

Якщо людина обіцяє, почувши таку інформацію про ДТП, нам її передати, ми можемо депортацію зробити навіть безплатно.

– Працюєте ви без передоплати?

– Так. І останнє, що можливо з нашої сторони для наших майбутніх клієнтів, додам, що всі наші консультації в телефонному режимі по європейському праву – повністю безплатні. Тобто, якщо наша робота – тільки дати відповідь на ваше усне запитання, це абсолютно безплатно. Телефонуйте, запитуйте. Будемо допомагати. Більшість людей, котрі потрапляли в нещасні випадки на території ЄС або хтось десь загинув, в них залишаються самотні батьки, можливо це брати, сестри, діти, котрі не завжди отримують цю інформацію, яку ми сьогодні представляємо, якщо ви про щось таке знаєте, про щось таке чули, повідомляйте і ми разом допоможемо людям.

– Це у ваших інтересах, і в інтересах людей, які постраждали. Тому що компенсації по таких випадках досить суттєві. І вимірюються десятками тисяч євро.