Витрати на обслуговування і утримання фірми ч.3 / Фірма в Польщі / Расходы на обслуживание и содержание фирмы ч.3 / Фирма в Польше

– Розкажіть, будь ласка, про витрати після реєстрації фірми.

– Витрати для кожної фірми такі: оплата за юридичну адресу, за бухгалтерські послуги, оскільки бухгалтерський звіт потрібно здавати регулярно, а також плата за банківські рахунки.

Плата за банківський рахунок у тих банках, які ми пропонуємо, в середньому становить 19 злотих на місяць. Сюди входить і валютний рахунок, і депозитний, і основний.

Щодо бухгалтерської плати і юридичної адреси, то це залежить від місця розташування фірми. Наприклад, найдорожче у Варшаві: від 1000 до 1500 злотих на місяць. У місті Перемишлі, де ми реєструємо фірму, приблизно у 10 разів дешевше. Оренда офісу, юридичної адреси становить 80 злотих + ПДВ 23% – це приблизно 96 злотих. І бухгалтерські послуги 50 злотих бере бухгалтер наш, але до 10 накладних на місяць. Якщо накладних більше, то треба домовлятися з бухгалтером про збільшення ціни за послуги.

– А наскільки вона збільшиться?

– Не набагато. Тому що в Польщі є багато бухгалтерських офісів і ви будь-якої миті можете бухгалтерський офіс змінити, сказати бухгалтеру, що ви не хочете з ним співпрацювати. Поляки ставляться до цього дуже спокійно: не хочеш – будь ласка. Тому кожен бухгалтер дорожить своїми клієнтами і завжди намагається знайти компромісне рішення.

У 900 євро обходяться всі послуги з реєстрації фірми. Послуги бухгалтера оплачуються і плата за юридичну адресу здійснюється після реєстрації, щомісячно.