Віза в Чехію БЕЗ Visapoint. Робоча карта

Продовжую розповідати про робочі візи в Чехію. Тим, хто хоч раз намагався зробити робочу або довгострокову візу в Чехію, знають, наскільки тяжко зареєструватися в системі visapoint. Практично нереально. Але з 1 серпня 2016 року був запущений пілотний проект – спеціальний режим, згідно з яким виділена певна квота і Чеська Республіка набирає працівників з України на роботу. Робить вона це для головних галузей господарства, у виробництві, сфері обслуговування. Є певний перелік вакансій на сайті Міністерства праці Чеської Республіки, де ви їх можете вибрати, укласти договір зі своїм працедавцем. І ви матимете можливість отримати робочу карту без реєстрації visapoint.

Є два варіанти: або ви отримуєте робочу карту без реєстрації visapoint, але ви і ваш працедавець маєте бути включені до згаданої програми, або ви на загальних підставах реєструєтеся через систему visapoint, там відбулися зміни і є пункт «Робоча карта».

Ті, хто проживає на території, що належить до повноважень Консульства Чеської Республіки у Києві, можуть подавати свої документи у Генеральне Консульство у Львові або також на загальних підставах просто через систему visapoint у Києві.

Основною перевагою цієї програми є те, що не потрібно реєструватися в системі visapoint, в якій так важко впіймати дату. Другою перевагою є те, що якщо ви і ваш працедавець берете участь у цій програмі, в тому пілотному проекті, то ви просто чекаєте на дзвінок від консульства, яке вам призначить дату співбесіди. Від моїх знайомих вже є інформація, що до них телефонували, призначили дати співбесіди і вони їхатимуть, подаватимуть документи у Львів на визначену дату.

Програма, на мій погляд, непогана. Але є, звичайно, в ній свої мінуси. Там і низька зарплата, і прив’язується робоча карта до працедавця на певний період часу згідно з контрактом.

Цю програму не плутайте з іншою, яка зорієнтована на висококваліфікованих працівників з України – про неї я розповім у наступних своїх відео. Робоча карта це є непоганий шанс отримати довгострокову візу і адаптуватися в Чехії. Тому що, крім того, що ви самі отримуєте роботу і довгострокову візу в Чехію, також члени вашої родини можуть її отримати. Правда, за винятком того, що їм доведеться пройти через загальну систему і реєструватися у visapoint на робочу карту.

Якщо інформація була корисна, під відео ставте «лайки». Успіхів вам в отриманні візи в Чехії і зустрінемося там!