Розвод при покупці авто. Як розводять в МРЕО при покупці авто

29th Сер 2016 Blog Bizemigrant

Розкажу про корупційну схему, яку виявив продаючи машину.

Телефонують мені сьогодні і кажуть, щоб я взяв паспорт і код, бо машини нібито немає в базі. І техпаспорт треба взяти.

Я кажу: «Як немає в базі?»

– В базі вона є, але Акт на переобладнання – її ж переобладнували з вантажної на легкову – не підписаний. А на основі цього Акту видавали техпаспорт.

 

Ми приїхали в МРЕВ, а вони почали мене «розводити»: потрібно через Київ провести заміну техпаспорта або зробити новий, але ми не знаємо, як це зробити. Можна, але ми не зробимо, бо вже зараз, з 2016 року, відмінили цю ситему на переобладнання, вже її немає. Це було в 2013 році, вже три роки минуло. Можна зробити заміну техпаспорта, але це треба тому дати, тому дати. Одним словом, 300 доларів.

Таке мені почали розповідати.

Я просто оскаженів. Обурювався на нього і на себе, і на Україну, мовляв, це може бути тільки тут. Бо як це так: тобі видали техпаспорт, а Акт, на основі якого його видали, не підписаний начальником! А начальників вже змінилося три за цей період в МРЕВ.

Я кажу: «Все, я подаватиму в прокуратуру і так це не лишу.» Вони почали говорити, що я тільки гірше зроблю, машина засвітиться.

Але я заспокоївся, зателефонував до свого товариша, який в СБУ працює. Він сказав, щоб я під’їхав, і ми разом пішли до начальника МРЕВ. Зайшли, пояснили ситуацію. Він взяв техпаспорт, 5 хвилин у комп’ютері поклацав, сказав, що «зараз Наташа прийде, бо не виходить систему змінити так. А щоб змінити ці дані, необхідно відправити запит на Київ адміністратору, ввести дані паспорта та ідентифікаційного коду».

Ми поцікавилися, скільки часу треба на це, щоб владнати? – Максимум година. А раніше мені казали, що тиждень-півтора треба, щоб усе це зробити. Прийшла Наташа, поклацала, за 7 хвилин вони це зробили.

Уявляєте, наскільки корупційна схема! Виходить, що вони роблять техпаспорти, документи йдуть на підпис начальнику МРЕВ, а він їх просто не підписує. І через рік, через два, через п’ять років ти прийдеш і мусиш вклонитися цьому начальнику знову.

– Це треба знімати прихованою камерою.

– З прхованою камерою і питання вирішувати важко. І якби в мене не було друга, я б не зміг піти і це питання вирішити. Я б заплатив 300 доларів, а вони б поділилися. Це однозначно спеціально робиться.

– І молоде покоління вже навчилося за такою схемою жити.