Робоча шенген віза в Чехію до 90 днів

Переписуюсь з молодим чоловіком, він мені пише: «Привіт! Побачив твоє відео на youtube. Ти там кажеш: якщо потрібні поради чи допомога, звертайтеся. Слухай, Ром, я хочу поїхати на роботу до Чехії. Знайшов одне агентство в своєму місті, яке начебто допоможе мені з цим (в Сумах він живе. – Авт.) Там навіть одна знайома працює і вона порадила звернутися до її шефа. Я звернувся, а він мені «зарядив» 400 євро за свої послуги, але він сам усе зробить. Короткострокову робочу візу до 90 днів, укладе контракт з роботодавцем, який зробить запрошення на роботу до Чехії. Я «погуглив», побачив, що робоча короткострокова віза до 90 днів – це 35 євро консульського збору і все. І якщо я знайду роботу в Чехії і мене покличе працедавець, то я нічого, крім квитка до Праги не заплачу, правильно? »

Так, правильно. Якщо самі знайдете роботу, то контракт вам буде безплатний.

Ну і саме запитання: 400 євро за такі послуги – це дорого? Відносно.

«І наскільки реально знайти роботу самому? Я подивився портал Міністерства праці Чеської Республіки, розділ вакансій для іноземців, вибрав пункт, щоб забезпечували житлом, і мені знайшло кілька десятків вакансій і все. А цей хлопець каже, що мені знайде роботу на заводі сортувальником, де я буду заробляти 1 000 грн. на день, працюючи 10-12 годин, і що після закінчення візи на 90 днів працедавець сам зробить робочу візу на один рік, якщо ми з ним спрацюємося, що скажеш?»

Я йому відписав, що ключовим є запитання, коли потрібно платити гроші за його послуги. Він мені відповів, що половину одразу треба заплатити, а половину – потім. Я ніби й розумію посередників, які одразу беруть половину як передоплату. Тому що їм теж потрібна якась гарантія за те, що поки вони робитимуть документи ви не зникнете чи не передумаєте, не поїдете в іншу країну, але намагайтеся завжди гроші платити після того, як вони нададуть вам свої послуги.

Я відповів, що математика проста: за 3 місяці ти заробиш 700 доларів. Тобто, якщо порахувати, що він працюватиме 10-12 годин, то отримуватиме 90 крон за годину в середньому. І при цьому в місяць мінус житло, мінус харчування. 700 на 3 = 2100$. 400 –  витрати за послуги, залишається 1700. Мінус 100 доларів – на дорогу, залишається 1600. Це я думаю, що буде така математика в кращому випадку. Якщо, звичайно, не «кинуть» і не заберуть 200 доларів.

Загалом я вважаю, що ця віза на 90 днів – сезонна робоча віза в Чехію – безперспективна.

Він каже: «чому ж безперспективна, якщо потім робочу візу зробить сам працедавець?» Малоймовірно. Некваліфікована робота сортувальника – навряд чи хтось буде створювати собі проблеми, укладати з вами контракт, оформлювати офіційно на роботу, відкривати вам робочу візу. Цього, повірте, жоден працедавець робити не буде за вас. Максимум, у кращому випадку, якщо він зробить для вас контракт, то все одно реєструватися у visapoint, подавати документи, всі візові збори потрібно вам самим робити. А як ми знаємо, що зареєструватися на робочу візу в системі visapoint не так і просто. Я йому відповів, що робочі візи не видають. Єдиний варіант – робоча карта. До речі, на цьому порталі він дивився вакансії якраз, ймовірніше, на робочу карту.

На робочу карту може претендувати, зараз там є можливість реєструватися. Але до робочої карти потрібно було готуватися півроку тому і вести розмову з працедавцями. Якби півроку тому або рік тому він поїхав, попрацював, показав себе з хорошого боку, можливо б працедавець зробив йому не робочу візу, а робочу карту. Тобто, ту саму довгострокову візу, але на основі робочої карти, на основі того пілотного проекту, який зараз запустила Чеська Республіка для працівників з України. Я про це вже розповідав.

Ось такі справи. Дав і йому відповідь, і можливо ви також щось дізналися для себе про візи в Чехію. Успіхів вам!