Продав 700 кг в Німеччину. Торгівля з Європою

З вами Роман. Ви на каналі Bizemigranta – саме так він називається.

Інформація у мене на каналі пов’язана з роботою, бізнесом у Європі. Принаймні, так мало бути. Навіть спеціально для цього я створив список відтворення на каналі, в якому мав викладати всі свої дії, все, що я роблю для того, щоб запустити бізнес в Європі. Але не так сталося, як гадалося.

Зняв я лише одне відео – хто стежить за моїм каналом, знає, що отримав я візу на 100 днів від своєї фірми. І за 100 днів будувати якийсь бізнес практично нереально. Чому я цю тему з бізнесом в Європі закинув? Принаймні, не знімав і не викладав відео. Тому що поїхав я в Німеччину на роботу і працював там звичайним роботягою, зранку до ночі гарував і особливо розповідати не було про що. Мало хто хоче розповідати про свої невдачі. Про успіхи важко говорити, а про невдачі важче.

Але менше з тим нам вдалося провернути угоду з Німеччиною. Продали ми кований місток. Знайшовся клієнт і ми зробили йому на замовлення місточок довжиною 6 метрів, вага його 700 кг. І щойно клієнт зателефонував, щоб повідомити, що місток доставлено.

Не скажу, що це було легко зробити. Тому що, по-перше, потрібно було взяти гроші. Гроші, як завжди, я беру наперед. Це непросто. Дам пораду: якщо ви хочете починати бізнес в Європі, потрібно гроші брати наперед, або, принаймні, якийсь значний аванс. Найскладніше було з доставкою. Виготовити його – не проблема, у нас майстрів багато. На місяць ми розтягнули доставку, бо не зміг я знайти людей, які могли б так одразу швидко його завезти. Але, як завжди, шукаєш там, де складніше, а знаходиш там, де простіше. З’ясувалося, що мої сусіди по офісу «ганяють» машини, привозять їх партіями з Європи і фактично в Німеччину вони їдуть порожні. За 300 євро вони організували весь цей процес. Завантажили місток, завезли, документи всі оформили – ніби це виставковий зразок. 700 кг металу провезти без розмитнення не дуже просто. Але обійшлося без пригод. На українському кордоні пропускають без проблем, вивозь, що хочеш з України, а на польському кордоні перевірили тільки, чи справжня печатка.

Отож, святкуємо таку невеличку перемогу. Не скажу, що це єдиний успіх мій по Німеччині, але цей був найскладніший. Тому що конструкція велика. Це вам не блок цигарок чи літр горілки перевезти контрабандою у Польщу. Мене це підбальорило і я хотів би все-таки продовжити ту рубрику. Хочу розповідати про свої не тільки успіхи у бізнесі, у становленні бізнесу в Європі, але й про невдачі.

Було б круто, якби ви підписувалися на мій канал, стежили за тим, що я розповідаю, і лайкали, коментували. Тому що це підбадьорює, надихає надалі знімати відео, розповідати, що далі відбувається в мене. Впевнений, що багатьом із вас цікаво, як я рухаюся вперед. Мені й самому цікаво. Буду знімати, розповідати навіть для того, щоб колись у майбутньому подивитися самому і послухати хід думок моїх, як я це все пробиваю.

Тим, хто стежить за мною, підписаний у Facebook, в Instagram, я там частіше викладаю якісь фото і події з мого життя. Тому підписуйтеся на мої сторінки у соцмережах. Там трохи більше інформації. Будемо сподіватися, що мені вистачить сил і бажання знімати надалі, передусім, про невдачі. Невдач, повірте, буває дуже багато. Важко про це говорити. Але сподіваюся, що ми разом подолаємо все. У наступному відео я розповім, як запускав рекламну кампанію в інтернеті по Німеччині і що мені вдалося, а що не вдалося. Далі буде тільки цікавіше.