Переваги відкриття фірми в Польщі ч.4 / Фірма в Польщі / Преимущества открытия фирмы в Польше ч.4 / Фирма в Польше

– Які переваги зареєстрованої фірми у Польщі?

– Першою перевагою є те, що ви можете напряму здійснювати торгові операції з партнерами в Євросоюзі. Тому що німецькі партнери, як правило, дуже обережні, коли вони провадять діяльність з українськими фірмами. Для того й відкривається фірма в Польщі. І з польськими партнерами німці, голландці, французи, англійці, американці завжди йдуть на контакт і готові співпрацювати.

Друга перевага та, що кожна фірма може отримати безплатну допомогу – понад 6-10 тисяч злотих. Це, як правило, дається не грішми, а всім, що потрібно фірмі для її подальшого функціонування і розвитку: станками, транспортом, меблями, комп’ютерною технікою. І це є безповоротна допомога. Але для того, щоб її отримати, слід написати хороший бізнес-план. Ми, звичайно, можемо допомогти. Польські фірми, які пишуть бізнес-плани, зазвичай беруть приблизно 7-8% від вартості отриманої суми.

– А ви?

– Ми теж так. Але це не є простий бізнес-план. Він пишеться не на трьох листках, а займає приблизно 6 аркушів паперу. Там є над чим попрацювати. І 7-8% не така ціна, яку треба шкодувати. Тому що 92% залишається людині. Й отримати на фірму безоплатно автобус чи станки, або якусь комп’ютерну базу, програмне забезпечення, мені здається, це вже добре. Крім того, в Польщі душе дешеві банківські кредити. Але банки їх дають по завершенні звітного року і тільки фірмі, яка працює. На мертву фірму кредити не даються.

– Громадянин України може отримати допомогу з Євросоюзу, за тим же бізнес-планом?

– Допомогу отримує польська фірма, незалежно від того, хто є її власником: чи поляки, чи українці, чи американці.

Ще одна перевага зареєстрованої фірми у Польщі – можна одразу купувати нерухомість. Якщо такої фірми немає, нерухомість також можна придбати, але потрібні певні дозволи Міністерства внутрішніх справ Польщі.

– Чи можна списувати податок на, скажімо, придбання автомобіля?

– Звичайно. Всі витрати можна списувати, наприклад, на ремонт автомобіля. А можна купити авто на себе і дати його в оренду фірмі – тоді всі витрати, пов’язані з ним, будуть витратами фірми.

– А скільки можна списати цих витрат? Чи потрібно показувати чистий прибуток? Скільки часу фірма може бути збитковою?

– Як практика показує, якщо польська фірма два роки збиткова, то податкова інспекція особливих претензій не має. Але через 2 роки в податкової інспекції, як правило, починають виникати питання, чому фірма не платить жодних податків. Це Європа. Не можна заробляти гроші і не сплачувати податки.