Карта побиту і візи власникам фірми в Польщі. ч.7 / Фірма в Польщі / Карта побыту и визы собственникам фирмы в Польше. ч.7 / Фирма в Польше

– Руслане, ви відкриваєте рахунок у банку, печатку робите, а яким чином, якщо ще KRS, NIP не присвоєні?

– Печатку ми виготовляємо тільки після того, коли фірма отримує NIP, KRS. Загалом для реєстрації нам вистачає одного дня.

– Але чи треба, щоб клієнт прийшов у банк і поставив підпис?

– Звичайно. Треба підтвердити свій особистий підпис у банку ів нотаріуса. Якщо ми реєструємо за дорученням, то це може відбуватися без участі клієнта, але він потім все одно мусить підтвердити підписи в банку і в нотаріуса.

– Тобто, він все-таки має приїхати. І які документи треба завірити?

– Кожен клієнт рано чи пізно мусить приїхати. Адже він не для того відкриває фірму, щоб ніколи там не бути. Для повної реєстрації фірми необхідно надати два документи. Один – це паспорт з візою, а другий – або український паспорт, або prawo jazdy, тобто, водійське посвідчення. Тому що кожен польський банк, коли обслуговує іноземців, крім основного документу, просить ще додатковий. Це не тільки іноземець з України, але й іноземець з Євросоюзу, німець, француз, повинен мати два документи.

– Тобто, щоб відкрити рахунок необхідно обов’язково мати два документи?

– Обов’язково. І на обох документах повинні бути фотографії.

– То це може бути два паспорти?

– Може бути два паспорти: український внутрішній і український закордонний або український закордонний і водійське посвідчення.

Після того, як громадяни України зареєструють фірму за кордоном, вони можуть отримати такі візи: бізнес-візу, отримати її можна через бізнес-запрошення; через робоче запрошення, т.зв. «воєвудське» запрошення (pozwolenie) і найбільш популярна KLS-віза. Вона раніше, як правило, завжди відкривалася на два роки, зараз в певних областях, певних регіонах відкривають на рік. KLS-віза – це віза для того, щоб голова і члени правління фірми могли безперешкодно відвідувати і займатися бізнесом у Польщі.

– А є якась ймовірність того, що візу не відкриють власнику фірми?

– Про такі випадки я ще не чув. Ця KLS-віза дає можливість членам правління фірми і її засновникам займатися бізнесом. Якщо ж у них бізнес стає активнішим і вони хочуть постійно перебувати в Польщі, понад 90 днів у кожному півріччі, тоді вони спокійно собі виробляють Карту побиту, яка дає можливість без обмежень перебувати на території Польщі.

– А Карта побиту на скільки часу дається?

– Карта побиту, як правило, дається на два роки.

– Руслане, ви на всі мої запитання маєте відповіді. А чи є щось таке, що стосується діяльності фірм у Польщі, чого ви не знаєте?

– Звичайно, кожна фірма живе і все знати ми не можемо. Тим більше, законодавство в Польщі, наприклад, щодо Карти побиту в 2015 році 4 рази змінювалося. Все знати ми не можемо, але на будь-яке питання можемо дати конкретну відповідь. У нас є кваліфіковані юристи, які знайдуть, і відповідь на будь-яке питання ви отримаєте до однієї доби. Хоча 99% відповідей в нас є готові. Ми можемо дати відповідь зараз.

– Тобто, можна просто до вас зателефонувати і отримати консультацію?

– В будь-який час.

– Ваша фірма офіційно зареєстрована в Польщі?

– Так, наша фірма офіційно зареєстрована в Польщі.

– То у вас фірма і в Польщі, і в Україні…

– Так.

– Як часто ви буваєте в Польщі?

– Щотижня.

Ось така розмова у нас відбулася з Русланом.

– Дякую. Звертайтеся.